בית״ר ת״א בת ים תפגוש מחר (חמישי) את הפועל ראשון לציון למחזור ה-1 של גביע הטוטו. רגע לפני שריקת הפתיחה של עונת 2020/21, שוחחנו עם המאמן החדש של הקבוצה, עמיר נוסבאום, שדיבר על התחושות בקבוצה החדשה, החיבור והציפיות לעונה.

נוסבאום החל את דרכו בעולם הכדורגל כשחקן. הוא גדל במחלקת הנוער של הפועל ראשל״צ וגם שיחק בקבוצה הבוגרת, בהמשך הקריירה שיחק בקבוצות: עירוני קרית שמונה, הפועל רמה״שׁ, הפועל חיפה והפועל כפר סבא.

את דרכו בקריירת האימון החל כעוזר מאמן לצדו של ברק בכר בהפועל ב״ש בין השנים 2016 עד 2019. בעונה הקודמת אימן נוסבאום את הפועל פ״ת ובתחילת העונה הנוכחית מונה נוסבאום למאמן הראשי של הקבוצה יחד עם עוזריו ניב סידי ורן אליאס.

עבור המאמן מדובר בקבוצה חדשה והתחלה חדשה, הוא שיתף אותנו בתחושות שלו לקראת שריקת הפתיחה של העונה: ״התרגשות גדולה, כיף גדול להתחיל עונה. יש פה חברה מדהימים. שחקנים צעירים שמוכנים ללמוד. מבחינתי יש אמונה גדולה שאפשר לעשות כאן דברים מדהימים״.

מבחינת חומר שחקנים בקבוצה, בית״ר ת״א בת ים עברה מספר שינויים כאשר נוספו שחקנים חדשים לקבוצה ומספר שחקנים עזבו והתקדמו. עבור צוות האימון החדש מדובר במשימה לא פשוטה ללכד את כל המערך ליחידה אחת מצליחה. נוסבאום שיתף אותנו בחיבור של הקבוצה עד כה: ״נכון שמדובר בקבוצה חדשה עם צוות אימון חדש, אבל החיבור כאן היה מיידי ובאופן מצוין. כולם בלי יוצא מן הכלל הם אנשים שבאים ללמוד ולעבוד. כשיש אנשים כאלה שבאים לתת מעצמם אז יש אמונה גדולה שהדברים יתחברו מהר מאוד, גם בהמשך הדרך״.

לקראת המשחק הראשון הרשמי של הקבוצה שיתקיים מחר (חמישי) במסגרת גביע הטוטו נגד הפועל ראשון לציון, שיתף אותנו המאמן בהכנות של הקבוצה עד כה לקראת שריקת הפתיחה של העונה: ״אנחנו עובדים קשה מאוד כבר תקופה די ארוכה. עשינו הכנה יוצאת מן הכלל בתחילת העונה, הקבוצה מתחילה להתחבר ולהתגבש. גם מבחינת כושר גופני הקבוצה מתקדמת בכל אימון ובכל דקה שעוברת. אני מאוד מאמין ומקווה שכבר ביום חמישי נתחיל לראות את הדברים שעבדנו עליהם ונפתח את העונה ברגל ימין, בניצחון״.

בהמשך השיחה עם עמיר ביקשנו שישתף אותנו בדברים שהוא מביא אל הקבוצה מנסיונו האישי כשחקן בכדורגל השיראלי וכך הוא סיפר: ״יש פה מערכת מצויינת שסובבת סביב הקבוצה שעובדת לאורך שנים בצורה תבניתית עם תכניות עבודה ברורות. הייתי רוצה להלביש על זה קצת יצירתיות וליצוק מחשבתיות לתוך התבניות האלו של הקבוצה. אני מאמין שהשילוב הזה יביא דברים טובים״.

לסיום סיפר לנו המאמן על הציפיות האישיות והקבוצתיות שלו לעונה הקרובה: ״אני שמח שבבית״ר המילה ״דרך״ זו המטרה הנעלה פה בקבוצה. אני באמת מקווה שמבחינה קבוצתית שחקנים פה ילמדו, יתפתחו ויתקדמו גם ברמה האישית וגם ברמה הקבוצתית. לצד הלימוד והדרך, אנחנו מקווים גם להצליח ברמה הקבוצתית. לעשות עונה טובה ולהידבק כמה שיותר לחלק העליון של הטבלה ואז הפן האישי והקבוצתי ישתלבו ביחד, גם שלי באופן אישי וגם של הקבוצה״.

amit amit fraiha
August 5, 2020

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *